Praca wpływa na Twoją psychikę?

24 Kwi

Praca wpływa na Twoją psychikę?

Wzrost tempa życia nieustannie oddziałuje na ludzką psychikę. Stres, niespodziewane sytuacje w pracy, napięte terminy czy natłok informacji jak sobie z tym radzić?

Od dawna wiadomo, że kluczem do zdrowia psychicznego jest nabranie dystansu do otaczających nas spraw. Aby to zrobić przede wszystkim należy oddzielić życie prywatne od zawodowego. Oczywiście, nie zawsze jest to takie łatwe, zwłaszcza dla młodych ludzi dopiero wkraczających na ścieżkę kariery. Częste zmiany miejsca pracy, chęć awansu powodowana kredytem na mieszkanie wszystko to odbije się na nich w późniejszym życiu, jeśli szybko nie postawią wyraźnej granicy między czasem przeznaczonym na pracę, a tym dla rodziny i znajomych.

Kolejną sferą, jaka wymaga modyfikacji jest sfera kulinarna i powiązany z nią zdrowy, sportowy styl życia. Umiłowanie fast foodów, lub posiłków cieżkostrawnych przekłada się bezpośrednio nie tylko na wygląd, ale również efektywność i wydolność organizmu. Będąc ociężałym stajemy się leniwsi, a w konsekwencji spada ilość rzeczy, jakie jesteśmy w stanie wykonać. Zachować dobrą kondycję pomoże nam także uprawianie sportu. W obecnych czasach ścieżki rowerowe, siłownie czy hale sportowe znajdują się na praktycznie każdym z wielkomiejskich osiedli. Dwie trzy wizyty w tygodniu z pewnością poskutkują wzrostem chęci do życia.

Jeśli zaś wydaje się nam, że tak proste i ogólne metody nie pomogą, może nadszedł czas by odwiedzić kogoś, kto postara się nam pomóc w sposób profesjonalny? Ostatecznie, żyjemy w czasach w których informacji jest tyle, że coraz trudniej znaleźć człowieka, który poradziłby sobie z każdym kłopotem. Gdy zepsuje się samochód jedziemy do mechanika specjalizującego się w danej marce, a gdy ‚zepsuje się psychika’ warto odwiedzić psychologa. Psycholog z pewnością pomoże znaleźć nurtujące nas problemy, cierpliwie wysłucha i w trakcie kilku sesji sprawi, że poczujemy się lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *