Co robić aby stać się bogatym?

24 Kwi

Co robić aby stać się bogatym?

Ludzie często przez większość życia marzą o tym aby stać się bogatymi. Dla wielu bycie bogatym oznacza wysoką pensję. Nie myśląc za dużo wydają całe pieniądze na przyjemności takie jak ekskluzywny samochód, biżuteria czy wakacje w fajnym miejscu. Po pewnym czasie jednak może przyjść kryzys finansowy. Posada może zostać stracona a nam nic nie pozostanie.

To nigdy nie będzie droga do bycia bogatym. Jeżeli myślicie, że wasza pensja jest najważniejsza, to jesteście w wielkim błędzie. Prawdą jest, że jest ona jednym z czynników lecz nie można powiedzieć że staje się głównym czynnikiem powodującym bogactwo. Obecnie rynek przekształca się. Zmienia się tryb zarabiania pieniędzy inwestowania i wiele innych rzeczy. Tak naprawdę bogactwo można zmierzyć. Można je zmierzyć poprzez zadanie sobie pytania: „ Ile jestem w stanie żyć na wysokim poziomie nie chodząc do pracy?”.

Gdy granica przekroczy nieskończoność wówczas jesteśmy bogaci. Wcześniej możemy być jedynie zamożni. Ludzie często pytają w takim razie jak zarabiać nie pracując? Odpowiedzią jest pasywne zarabianie pieniędzy. Zastosuję tutaj trochę zmienioną definicję aktywa i pasywa. Pomoże to w zrozumieniu tego co powoduje, że bogaci stają się coraz bogatsi. Otóż w skrócie pasywa zabierają pieniądze, natomiast aktywa nam je dają. Należy także zrozumieć, iż nie możemy pracować dla pieniędzy. To pieniądze mają pracować dla nas. Tak więc jeżeli już to zrozumiemy, to będzie to pierwszy krok do stania się bogatym. Następnie musimy rozgraniczyć to co jest aktywem, a co jest pasywem.

Większość z nas uzna, że mieszkanie może być aktywem. Tak pod warunkiem, że w nim nie mieszkamy i je wynajmujemy. Przynosi nam ono pieniądze, gdy my nic nie robimy. Kolejnym błędem może być uznawanie że nasza firma jest naszym aktywem. Owszem może być pod jednym warunkiem, że sami się w niej nie zatrudnimy. Gdy firma sama pracuje, a przynosi nawet mniejsze zyski niż jakbyśmy my w niej pracowali staje się to dla nas o wiele bardziej opłacalne. Mamy wówczas czas na myślenie. Zdobywanie wiedzy o inwestowaniu. Będzie ona nam niezbędna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *